18.08.2012

ile za ten SWAG?


Wszyscy chcą być swag. Chociaż trochę.Luzackie, pozornie bezinteresowne, czasem nawet gangsterskie podejście - tak, to jest high fashion. Przynajmniej według licznej grupy młodych obywateli, którzy, można by rzec, bywają na 'salonach'. Jednak czy ktokolwiek zainteresował się etymologią tego słowa? Szczerze wątpię. Obecnie jest ono jednym z najczęściej używanych pojęć amerykańskiego slangu, można je spotkać doprawdy wszędzie. Luz, styl, bycie "spoko" to najpopularniejsze jego tłumaczenia.

Warto jednak przystopować na moment  i zastanowić się po co nam ten przejaw postępowego procesu amerykanizacji.

Wszyscy wiedzą, że nieodzownym elementem bytowania swaggera jest dobra, porządna, przede wszystkim modna, stylówka. Każda moda kosztuje, tu nie ma wyjątków. Także każde swaggerządko, tak pieszczotliwie można nazwać przeciętnego reprezentanta tejże oto grupy społecznej, wie jaką metkę dobrać, by idealnie wkomponować się w resztę towarzystwa. Znajomość najnowszych polskich i zagranicznych marek jednak nie wystarczy. Założenie bluzki, lubianej przeze mnie firmy, Misbehave czy też bluzy Uhm Anyway to nie wszystko. Trzeba wiedzieć co do tego dodać, by zachować odpowiedni, smaczny styl. Powiecie, że to moda, że modą trzeba się bawić. Powiecie, że to większy rozgłos zdobyty przyjemnym kosztem. Powiecie, że to indywidualizm, kreatywność i inne hipsterskie pierdoły. Lecz po co pchać się na siłę, gdzieś, gdzie nas nie chcą? Bez sensu, prawda?

Identycznie jest w przypadku muzyki, która podobnie jak i moda jest sprawą całkowicie indywidualną i uzależnioną od gustu odbiorcy. Tak słyszałam, bo tak mówią wszyscy. Mówią, nie mówią.. Tworzą barierę ochronną, by nie spotkać się z falą zarzutów dotyczącą mało wysublimowanego gustu.

Dopasować się - taki jest cel. Przecież życie kameleona jest takie swag.

Czy przy tych desperackich krzykach zdegradowanego środowiska nie można pozostać sobą? Tak po prostu. Sobą.

 
( koszula - DC, bikini - DC, szorty - Levi's, okulary - Gucci, pasek - starocie vel. vintage )

5 komentarzy:

 1. i am loving this post

  http://theproverbs.net

  OdpowiedzUsuń
 2. jeśli ma być swag to musi być jakiś napis kończący się słowem BITCH! :D

  OdpowiedzUsuń
 3. fanie sie zapowiada . ;)  http://katarzyna-keiiti.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń